SAFARI LEVa 

5 zmyslové spoznávanie levočského regiónu

Pozývam vás vyplniť formulár:
 

SÚŤAŽ o pilotnú jazdu Safari LEVa

Dobrý deň. 
Vážení respondenti, chceme Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka, pomocou ktorého vyberieme z dvoch škôl z územia MAS LEV (1 mestskú triedu, 1 vidiecku triedu), ktoré absolvujú s nami pilotnú jazdu SAFARI LEVa

a to úplne ZDARMA!

Zdôrazňujeme, že tento dokument nie je obyčajný dotazník, ale súťaž, kde sú správne, resp. nesprávne odpovede. Vašou úlohou bude si pozorne prečítať otázky a vybrať správnu odpoveď zaškrtnutím možností. 
Pre nás podstatne dôležitým kritériom bude čo najviac vyplnených dotazníkov za školu, preto Vás prosíme o zapojenie čo najvyššieho počtu žiakov.

Viac informácií sa dozviete na Dni otvorených dverí MAS LEV. Termín upresníme spolu s vyhodnotením súťaže. 
Odoslanie vyplneného formulára do 31.05.2019. Vyhlásenie víťaza do 07.06.2019.

Vopred ďakujem za Váš čas, ochotu a vyplnenie dotazníka. Veľa šťastia!!!

VYPLNIŤ DOTAZNÍK

Ponúkame i pre účely regionálnej výchovy krátke video "Spracovanie ľanu" a veríme, že čoskoro prví záujemci nielen z radov škôl sa budú môcť zúčastniť takejto ukážky naživo v obci Oľšavica ...viac o projekte i na www.safarileva.eu

Na našom jarmoku v jeseni sme s radosťou umožnili odprezentovať sa obci Domaňovce, ktorá tento priestor využila a predstavila svoje typické kroje. Krásne o histórii krojov rozpráva Agnesa Žifčáková, ktorá je členkou FS Domaňovčan. I toto video je možné aplikovať v rámci regionálnej výchovy našich žiakov a zároveň je to uputávka k návšteve nášho územia i cez projekt www.safarileva.eu Za všetky reportáže ďakujeme Vladovi Adamkovičovi a TV Levoča.

Získajte nezabudnuteľné zážitky na potulkách po území LEVa s využitím všetkých 5 zmyslov

Čo vám nahovára váš 6-ty zmysel?

Vyberte si z našej ponuky

Zaškrtnite položky, o ktoré máte záujem

VIP referencia

V rámci svojej práce často cestujem po Slovensku a vždy sa poteším, keď navštívim nové miesto, stretnem sa tam s miestnymi obyvateľmi, porozprávam sa nielen o ich problémoch, čím žijú, ale dozviem sa aj niečo čo je pre danú oblasť typické či už pokiaľ ide o kultúru, gastronómiu, tradície. Hlboko mi utkvela nielen v pamäti, ale aj v srdci, návšteva Nemešian. Okrem toho, že som mohla okúsiť miestne špeciality ako napríklad pirohy či šúľance a navštíviť múzeum uchovávajúce nemešanské kroje či dobové pracovné nástroje a nábytok, stretla som sa s viacerými mimoriadne šikovnými seniorkami, ktoré však svojou aktivitou a dobrou náladou môžu byť inšpiráciou pre každého z nás. Uchvátili ma ich ručné výrobky, ktoré si samé navrhujú a vyrábajú. Či už ide o vianočné výzdoby (tie mi od mojej návštevy Nemešian každoročne skrášľujú byt) alebo elegantné kabelky. Neuveriteľné, že na všetky tieto dá sa povedať umelecké dielka využívajú nielen klasické suroviny, ale napríklad kabelky robia zo starých letákov či novín, ktoré zručne poskladajú, polepia, našijú zips a zafarbia. A kabelky sú naozaj prekrásne a bez zaváhania si ich môžete zobrať aj do Opery či na inú honosnú akciu. Vrelo odporúčam aj prostredníctvom návštev miestneho múzea a stretnutím s obyvateľmi spoznať túto krásnu časť Slovenska!

Janka Žitňanskáposlankyňa Európskeho parlamentu

Ďakujeme všetkým, ktorí ste už v priebehu akcie SAFARI LEVa (kultúrno-spoločenské podujatie pri príležitosti spustenia programu realizácie stratégie a pilotného projektu) vyslovovali spokojnosť a nadšenie. Aj počasie nám prialo. Znova ďakujem priamym účastníkom i touto cestou za skvele pripravené svoje vlastné prezentačné stánky. Každý bol iný a každý jedinečný svojim obsahom i charakterom (tkané výrobky, bylinkové čaje, krásne kroje, zvyky a tradície v obci, šípkový lekvár a mnoho iného). Do budúcna je ešte na každom z nás, aby sme popracovali na propagácii a prezentácii svojej obce/mesta - spoločne MAS LEV. 

Spolu s predsedom vlády SR sa prezentácie našej 10. ročnej činnosti zúčastnil pre nás nečakane i generálny tajomník rady Európy, Thorbjorn Jagland, ktorého premiér krátko pred podaním našich rúk informoval o princípoch fungovania MAS.

Predseda vlády SR je o problematike miestnych akčných skupín na Slovensku pomerne dobre informovaný a zorientovaný. 

Ďakujeme členom správnej rady za rozhodnutie zorganizovať toto podujatie, ale najmä Ľubošovi Tatranskému za pomoc pri daných protokolárnych náležitostiach a Petrovi Faltinovi za zabezpečenie dobrého gulášu. Celkom sa do podujatia zapojilo neuveriteľných 80 aktérov. Samotnú návštevnosť si nedovolím odhadnúť 🙂 ...  Asi takto v našich očiach vyzerá skutočná spolupráca, v ktorej verím budeme pokračovať.

Priblíženie atmosféry prostredníctvom fotografií: